Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd okręgowy w Olsztynie powtórzy głosowanie na prezesa

Olsztyński sąd okręgowy powtórzy głosowanie nad wyborem Danuty Hryniewicz na prezesa. Fot. A. Piedziewicz

Będzie powtórne głosowanie nad kandydaturą na prezesa sądu okręgowego w Olsztynie.

Kadencja poprzedniego prezesa wygasła w kwietniu, wtedy w głosowaniu sędziowie poparli Danutę Hryniewicz, zgłoszoną przez ministra sprawiedliwości.

– Wygrała bardzo niewielką przewagą, a po głosowaniu okazało się, że popełniono błąd – powiedział Radiu Olsztyn rzecznik olsztyńskiego sądu okręgowego sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

00:00 / 00:00

W kwietniu Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów sądu okręgowego w Olsztynie pozytywnie zaopiniowało na stanowisko prezesa wskazaną przez resort sprawiedliwości sędzię Danutę Hryniewicz, która orzeka w wydziale karnym odwoławczym. Jej kandydatura uzyskała wówczas przewagę jednego głosu.

– Już po głosowaniu okazało się, że brała w nim udział osoba nieuprawniona, a nie głosowała osoba uprawniona – dodał sędzia Dąbrowski-Żegalski. „Techniczny błąd” dostrzegli sędziowie i poinformowali o nim resort sprawiedliwości. Ten zaś zdecydował o przeprowadzeniu ponownego głosowania nad kandydaturą sędzi Danuty Hryniewicz.

Powtórne głosowanie odbędzie się 17 czerwca, jeśli sędziowie zaopiniują ją negatywnie, minister będzie mógł albo zmienić kandydata, albo zwrócić się o opinię do Krajowej Rady Sądownictwa. Obowiązki prezesa sądu okręgowego w Olsztynie pełni obecnie sędzia Ewa Błesińska.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wybory, sędzia, prezes, sąd okręgowy
Przez internet oszukał 1300 osób – dziś usłyszał wyrok

5 lat więzienia dla 28-letniego mieszkańca Szczecina za gigantyczną liczbę oszustw internetowych. Łukasz K. ma też zwrócić poszkodowanym pieniądze i zapłacić 100 tysięcy złotych grzywny. Proces...

Zamknij
RadioOlsztynTV