Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nasz człowiek” współtwórcą sukcesu albańskich siatkarek

Od lewej: Roland Tarja – II trener reprezentacji Albanii, Piotr Świniarski i Altin Martiri – I trener

Kadra siatkarek z Albanii zaprezentowała się z dobrej strony na turnieju w Polsce, a niedawno miała okazję pokazać się swojej publiczności. W sztabie szkoleniowym znów pojawił się nasz redakcyjny kolega Piotr Świniarski, który kontynuuje współpracę z damską reprezentacją Albanii jako statystyk.

W turnieju Ligi Europejskiej w Durres uczestniczyły kadry Polski, Słowacji i Białorusi. Wszystkie zajmują miejsce w pierwszej 20 rankingu europejskiego. Dla porównania Albania jest 48. Albanki wygrały dwa mecze – z Polkami i Białorusinkami. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:2. – Po tych zwycięstwach cieszyły się jakby zdobyły medal mistrzostw świata. Jestem dumny, że mogłem w tym uczestniczyć – powiedział Piotr Świniarski.

Już podczas turnieju w Polsce Albanki zrobiły bardzo dobre wrażenie na obserwatorach. Docenili ich zaangażowanie i zacięcie. Walczyły o każdą piłkę i nie bały się grać z bardziej doświadczonymi drużynami.

Posłuchaj, co Piotr Świniarski powiedział po powrocie z Albanii

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, kadra, Piotr Świniarski, statystyk
Jakub Kochanowski nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn ma kolejnego nowego zawodnika. Działacze Akademików podpisali kontrakt z jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia - Jakubem Kochanowskim. Pochodzący z Giżycka 19-letni...

Zamknij
RadioOlsztynTV