Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Serbintowicz – miłośnik muzyki i Boga

fot. G.Kasjaniuk

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

Gość: Piotr Serbintowicz, dyrygent olsztyńskiego chóru Mocni w Wierze, opowiada o poezji, inspiracjach, rodzinie,  życiu, nawróceniu i wspólnej, muzycznej drodze z Mocnymi w Wierze.

Mocni w wierze to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga… Pragną pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą.

Od 2009 r. przygotowują koncerty – widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne. Wykorzystują nowe technologie, pragną udowodnić, że to, co duchowe, może być również atrakcyjne. Przez długi czas nie posiadali nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych mszy akademickich.

Zaczęli być określani  Mocnymi w wierze  po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami :Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również mottem chóru.

Posłuchaj audycji:

 

autor:G.Kasjaniuk

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mocni w wierze
Młodzi z archidiecezji warmińskiej zjednoczyli się w modlitwie

Dzisiaj (8 kwietnia) Diecezjalny Dzień Młodzieży. W Archidiecezji Warmińskiej święto młodych odbyło się w olsztyńskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Było m.in. spotkanie z arcybiskupem metropolitą...

Zamknij
RadioOlsztynTV