Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10 lat zespołu Mocni w Wierze

Piotr Serbintowicz, Jaś Marek i Tomek Marek / fot. G.Kasjaniuk

W audycji spotkanie z zespołem Mocni w Wierze. Goście: Piotr Serbintowicz i Tomek Marek z synem Jaśkiem opowiedzą o 10 latach istnienia formacji.

Mocni w Wierze to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga… Pragną pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą.

Od 2009 r. przygotowują koncerty i Wieczory Uwielbienia. Przez długi czas nie posiadali nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych Mszy Świętych akademickich.

Zaczęli być określani  Mocnymi w Wierze  po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami: Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również mottem chóru.

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur to audycja Grzegorza Kasjaniuka (prowadzenie i redakcja). W jej trakcie prezentowana jest muzyka regionalnych twórców. Autor zaprasza do studia różnorodnych gości – mieszkańców Warmii i Mazur, którzy opowiadają o swoim życiu i twórczości. Retransmitowane są też koncerty artystów z regionu WiM zrealizowane min. w PRO Studio Radia Olsztyn. Emisja pierwszej audycji miała miejsce w styczniu 2003 roku.

Posłuchaj audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur

Redakcja:GKasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mocni w wierze, Piotr Serbintowicz, Tomek Marek
Mocni w Wierze: identyfikujemy się z mocnymi treściami Drogi Krzyżowej

W audycji spotkanie z Mocnymi w Wierze. Tomek Marek i Grzegorz Stankiewicz opowiadają o powstawaniu Drogi Krzyżowej "Ślad Losu". W całości śpiewane nabożeństwo zostało napisane przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV