Piotr Parzych z Elbląga najlepszym dekarzem w Polsce
W finale ogólnopolskiego konkursu budowlanego „Złota Kielnia” tytuł najlepszego dekarza wywalczył Piotr Parzych z Elbląga.
Uczeń III klasy elbląskiego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług uzyskał też tytuł „Najlepszego praktyka”. Oba wyróżnienia zwalniają młodego elblążanina z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Piotr Parzych pokonał 41 finalistów „Złotej Kielni” w kategorii wykonywanie robót dekarskich. Dzięki temu uzyskał on tytuł najlepszego dekarza w Polsce.
„Złota Kielnia” to konkurs z 46 letnią historią. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych. Tegoroczna edycja finału odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.
(bsc za ZSIŚiU)























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







