Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Dubiński: Każdy powinien potrafić zadbać o wizerunek

Piotr Dubiński. Fot. Ł. Sadlak

Kto powinien uczyć się socjotechnik, dlaczego to rodzice są ekspertami od perswazji i czy niewydany grosik może zachęcać do kolejnych zakupów mówił w Bliższych Spotkaniach Piotr Dubiński trener personalny i specjalista ds. marketingu.

Zdaniem gościa audycji socjotechniki mają duże znaczenie w życiu codziennym, ale i zawodowym. Każdy powinien potrafić zadbać o swój wizerunek. Specjalne kursy przechodzą m.in. urzędnicy i politycy. Niestety, szkoły nie uczą technik perswazji i negocjacji. A one są ważne np. poszukiwaniu pracy.

Wiele osób stosuje techniki perswazji nie mając tego świadomości. Doskonałym przykładem w ocenie Piotra Dubińskiego są rodzice. Często zachęcają swoje dzieci do wykonania danej czynności, obiecując jakąś nagrodę – proponują wyjście na basen za w zamian za sprzątnięcie pokoju czy deser za dobrze zjedzony obiad.

Miejsca, w których poddajemy się pewnej manipulacji, to m.in. sklepy. Nawet sprzedawczyni, mówiąc prostą sugestię „grosik przy następnej okazji”, zachęca do następnej wizyty w tym miejscu, choć nie zawsze ma tego świadomość. Elementem perswazji są także karty podarunkowe oraz do zbierania punktów.

 

Posłuchaj rozmowy Izabeli Malewskiej z Piotrem Dubińskim

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

(kos)

 

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV