Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 26.08.2019

Rządowy Program Dostępność Plus, tajemniczy ogród oraz doradcy stylu i życia – czy są nam potrzebni – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

– Miarą dojrzałości państwa jest to, jak traktuje i opiekuje się swoimi słabszymi obywatelami. Naszym wielkim zadaniem będzie stworzenie Polski prawdziwie przyjaznej dla osób starszych i niepełnosprawnych – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Aby poprawić dostępność przestrzeni publicznej dla osób o szczególnych potrzebach od 2018 roku realizowany jest rządowy Program Dostępność Plus. W urzędach pracują między innymi osoby znające język migowy. Czy to działa? Swoimi spostrzeżeniami dzieliła się Barbara Parda, tłumacz języka migowego.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

O nietypowym ogrodzie, do którego każdy może przyjść, odpocząć na hamaku, poczytać książkę na kocu, pograć w gry planszowe, porozmawiać i nie tylko – opowiadał Krystian Bębnowski, który od dwóch lat realizuje Projekt #życie.

Posłuchaj rozmowy

Człowiek radzi sobie ze wszystkim, tylko nie z samym sobą. Czy doradcy w różnych branżach – nie tylko projektanci wnętrz czy ubioru – ale także stylu i życia, są nam potrzebni? Jak dużą rolę w codziennym życiu odgrywa nasz wizerunek – o tym mówił Piotr Dubiński, trener osobisty.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogród, Piotr Dubiński, Dostępność plus, trener osobisty, Barbara Parda
Jak prawidłowo wyhodować czosnek, aby zachował swoje właściwości zdrowotne i smakowe?

Czosnek jest ceniony nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale także właściwości lecznicze. Dzięki temu ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV