Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłkarski mundial na antenach Polskiego Radia

Polskie Radio będzie szeroko relacjonować wszystkie mecze zaczynających się w niedzielę piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Na antenach Polskiego Radia słuchacze znajdą transmisje i relacje, audycje specjalne oraz ciekawostki związane z mundialem.

Portal PolskieRadio.pl przygotował natomiast serwis katar2022.polskieradio.pl, gdzie będzie można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje na temat turnieju.

W Programie 1. Polskiego Radia codziennie będzie można usłyszeć program „Prosto z mundialu” i relacje z meczów. W niedzielę 20 listopada o godzinie 17 radiowa Jedynka zaprasza na transmisję meczu otwarcia między Katarem a Ekwadorem. Transmitowane będą też wszystkie mecze polskiej reprezentacji (22 i 26 listopada o godz. 17 i 30 listopada o godz. 20). Będzie można także posłuchać audycji „Podcast mundialowy, czyli Mistrzostwa Świata KATAR 2022 w radiowej Jedynce”, opowiadającej o najciekawszych wydarzeniach podczas turnieju, także tych pozaboiskowych.

W internecie będzie natomiast emitowany program „Spokojnie, to tylko Katar”, w którym gwiazdy na co dzień niezwiązane zawodowo ze sportem będą komentować turniejowe wydarzenia.

W Programie 3. Polskiego Radia piłkarski mundial będzie jednym z głównych tematów. O piłkarskich wydarzeniach mowa będzie w audycji „Trzecia Strona Mundialu”. Dziennikarze radiowej Trójki zapraszają też na audycje specjalne przed meczami Polaków, które będą się rozpoczynać na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

Najważniejsze informacje z Kataru będą podawane w „Studiu Piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022 w Trójce”, emitowanym od poniedziałku do piątku w godz. 7.40 i 16.20 i soboty 7.40 i 17.50 oraz niedziele o godz. 9.05 i po 17. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia pojawią się eksperci – byli reprezentanci Polski, uczestnicy mistrzostw świata.

Radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy na codzienną dawkę informacji i ciekawostek o turnieju, które będą emitowane o godz. 7.45 w „Porannych przeglądach” i „Popołudniowych przeglądach sportowych” o godz. 16.45, a także w „Strefach sportu” o 21.30. W czwórkowej aplikacji będzie z kolei dostępna gra w „karne”.

Polskie Radio 24 codziennie o 21.45 będzie emitować „Studio mundialowe”, wypełnione informacjami oraz pomeczowymi komentarzami. Tematyka mundialu będzie też obecna w „Kronice sportowej”. Antena planuje łączenia z wysłannikami Polskiego Radia do Kataru, zarówno przed meczami, jak i po nich.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza natomiast najmłodszych na cotygodniowy kącik mundialowy w sobotniej audycji „Poranny w-f” o godz. 10, pełny ciekawostek z mundialu w Katarze. Pierwsza audycja zostanie wyemitowana już w sobotę 19 listopada.

Tego samego dnia o 15 w audycji „Dawno, dawno temu” będzie można posłuchać natomiast rozmowy z dziennikarzem sportowym Dariuszem Tuzimkiem, autorem książki o Robercie Lewandowskim. W niedzielę 20 listopada o 10 w audycji „Dźwięk dobry” zaplanowano natomiast łączenie z wysłannikiem Polskiego Radia do Kataru, Filipem Jastrzębskim.

Portal PolskieRadio24.pl w związku z mistrzostwami przygotował serwis specjalny katar2022.polskieradio.pl. Znajdą się tam audycje i nagrania z anten Polskiego Radia dotyczące mundialu, a także wszystkie najważniejsze informacje na temat samego turnieju – terminarz, opisy drużyn i stadionów oraz specjalne relacje na żywo z rozgrywanych meczów. Ponadto będą tam też dostępne m.in. zdjęcia i filmy z turnieju oraz wypowiedzi ekspertów.

 

Redakcja; B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, radio, mundial, Mistrzostwa Świata Katar 2022
Zwycięstwo reprezentacji Polski w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata

Polska wygrała z Chile 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim w Warszawie. Bramkę zdobył w końcówce spotkania Krzysztof Piątek. Był to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się...

Zamknij
RadioOlsztynTV