JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Zwycięstwo reprezentacji Polski w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata

Polska wygrała z Chile 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim w Warszawie. Bramkę zdobył w końcówce spotkania Krzysztof Piątek.

Był to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się w niedzielę mistrzostwami świata w Katarze.

Polska zagra w grupie C z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Zgodnie z zapowiedziami trener Czesław Michniewicz oszczędził kilku swoich czołowych piłkarzy. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński. W bramce od pierwszej minuty wystąpił Łukasz Skorupski, a w ataku – Arkadiusz Milik i Karol Świderski.

Po raz 99. w kadrze zagrał Kamil Glik, pełniący pod nieobecność Lewandowskiego funkcję kapitana, a po raz 94. – Grzegorz Krychowiak.

Mecz z Chile miał się odbyć na PGE Narodowym, ale z powodu problemów z dachem (wykryto wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej) obiekt został wyłączony z użytkowania.

Biało-czerwoni na stadionie Legii nie zachwycili, ale osiągnęli swoje cele. Prawdopodobnie uniknęli kontuzji i odnieśli zwycięstwo, dzięki któremu przystąpią w dobrych nastrojach do mistrzostw świata. A przy okazji szansę gry otrzymali piłkarze, z których kilku rzadziej występowało ostatnio w swoich klubach.

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć ofiary wojny w Ukrainie oraz dwóch obywateli Polski, którzy zginęli we wtorek w Przewodowie w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, na skutek wybuchu rakiety.

Autor: PAP / IAR
Redakcja: K. Ośko

Więcej w piłka nożna, Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Z liderem na remis. Derby w Iławie

W forBET IV lidze - bardzo ciekawie zapowiadały się derby Pojezierza Iławskiego, w których Jeziorak zremisował 1:1 z GKSem Wikielec. W innych meczach 15. kolejki: Olimpia...