Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piknik lotniczy na Dajtkach. Wydarzenie ma cel charytatywny

Fot. Wojciech Śmieszek

Po raz 17. olsztyńscy rotarianie zorganizowali Piknik Lotniczy. Na lotnisku na Dajtkach odbyły się koncerty, pokazy, warsztaty edukacyjne.

– Jest też wiele stoisk z ciekawymi produktami lokalnymi oraz loteria fantowa, dla każdego coś miłego – mówią organizatorzy Grzegorz Bałuta i Gilbert Heith.

Razem z wystawcami mamy ze 40 podmiotów. Parę lat temu otrzymaliśmy nagrodę za promowanie bezpieczeństwa, bo jest i straż, i policja, są służby medyczne, WORD, który pokazuje konsekwencje zdarzeń.

00:00 / 00:00

Atrakcją pikniku były także samoloty, szybowce i motolotnie z aeroklubu olsztyńskiego. Wydarzenie ma charakter charytatywny.

Rekordowe 40 tysięcy złotych zebrali organizatorzy, czyli Rotary Club Olsztyn oraz Aeroklub Warmińsko-Mazurski podczas 17. Pikniku Lotniczego. Prezydent olsztyńskich rotarian Daniel Dragański cieszy się z kwoty, ale i odbioru imprezy przez licznych uczestników.

Jak co roku dużo mieszkańców pojawiło się na naszej imprezie. Myślę, że skorzystali z tego, co przygotowaliśmy. Jesteśmy zadowoleni z tego, co się wydarzyło i już myślimy o kolejnej edycji. Taką imprezę zaczynamy organizować od sierpnia tego roku.

00:00 / 00:00

Cały dochód zostanie przekazany na stypendia dla zdolnej młodzieży corocznie fundowane przez Rotary Club.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

Atrakcje lotnicze, pokazy i koncerty. Na Dajtkach odbędzie się Rotariański Piknik Lotniczy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piknik lotniczy, Aeroklub Warmińsko-Mazurski
Kilkanaście hektarów lasu pod Olsztynem zostanie wyciętych. Taką decyzję podjął sąd

Trwa wycinka prawie 17 hektarów lasu, przylegającego do lotniska w Dajtkach. To pokłosie prawomocnej decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego. Batalia między Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim a leśnikami trwała wiele...

Zamknij
RadioOlsztynTV