Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany przewodniczący komisji wyborczej ukarany mandatem

Fot. Łukasz Węglewski

Przewodniczący komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie, który w niedzielę zgłosił się pijany do pracy w tej komisji, został ukarany przez policję mandatem karnym za podjęcie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Wysokości mandatu policja nie ujawnia.

W czasie niedzielnych wyborów do PE do obwodowej komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie zgłosił się pijany przewodniczący tej komisji. Pozostali członkowie wezwali policję, która zbadała przewodniczącego alkomatem. Urządzenie wskazało, że miał on promil alkoholu w organizmie.

Decyzją komisarza wyborczego w Olsztynie jeszcze w niedzielę wykreślono go ze składu komisji wyborczej. Dyrektor olsztyńskiej delegatury KBW Piotr Sarnacki poinformował, że więcej konsekwencji wobec tego mężczyzny KWB nie będzie wyciągało.

Nie mamy takich możliwości. Jedyne, co mogliśmy zrobić to decyzją komisarza wykreślić tego człowieka ze składu komisji wyborczej

– powiedział Sarnacki.

Oficer prasowa olsztyńskiej policji Izabela Kopakowska poinformowała, że policja ukarała pijanego przewodniczącego komisji mandatem za wykroczenie z art. 70 par. 2 Kodeksu Wykroczeń. Artykuł ten mówi o podjęciu pracy będąc pod wpływem alkoholu. Wysokości mandatu policja nie ujawnia.

Pijanego przewodniczącego w komisji nr 9 w Olsztynie zastąpiła w obowiązkach jego zastępczyni.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: Ł. Sadlak/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, alkohol, wybory, mandat
Pijany przewodniczący komisji wyborczej ukarany mandatem

Przewodniczący komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie, który w niedzielę zgłosił się pijany do pracy w tej komisji został ukarany przez policję mandatem karnym za podjęcie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV