Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani sternicy na jeziorach. „Szlak wodny to jest droga. Za takie zachowania grozi kara nawet dwóch lat więzienia”

W Olsztynie policja wodna pomogła 60-letniemu sternikowi, który wpadł do jeziora. Fot. Sławomir Ostrowski

Policjanci z wodnych patroli zatrzymali na jeziorach pięciu pijanych sterników. Policja przypomina, że sternik na łodzi ma takie same obowiązki jak kierowca auta – musi być trzeźwy.

Zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że w pierwszy weekend wakacji na Szlaku Wielkich Jezior policjanci zatrzymali pięciu pijanych sterników.

Na Jeziorze Nidzkim zatrzymano mieszkańca Rucianego-Nidy, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, po Tałtach pływał na skuterze mężczyzna który miał 1,7 promila i nie miał uprawnień do jazdy skuterem wodnym. Pijany był także sternik motorówki na Tałtach i kolejny pływający skuterem – tym razem po Jeziorze Mikołajskim. Policjanci z Giżycka na Jeziorze Bocznym zatrzymali pływającego skuterem wodnym, który miał promil alkoholu w organizmie.

Szlak wodny – to jak droga. Jeśli pływasz łodzią motorową i jesteś pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności

– przypomnieli w komunikacie wodniakom warmińsko-mazurscy policjanci. Dodali, że pływając żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym pod wpływem alkoholu można otrzymać grzywnę do 500 złotych.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, woda, jezioro, Wielkie Jeziora Mazurskie
Płaskorzeźby świętych na zdroju przy olsztyńskiej katedrze. Data odsłonięcia nie jest przypadkowa

Na zdroju przy olsztyńskiej katedrze odsłonięto dwie płaskorzeźby świętych. Nieprzypadkowo stało się to w dniu poprzedzającym Noc Świętojańską. W Olsztynie działa już prawie 20 zdrojów -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV