Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy rejs 20 kwietnia

 

statek na rzece Elbląg, fot. UM Elbląg

statek na rzece Elbląg, fot. UM Elbląg

Dopiero po 20 kwietnia wypłyną w rejs pierwsze w tym sezonie statki Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

Przyjmowane są już rezerwacje. Zwykle rejsy zaczynały się na początku kwietnia, ale w tym roku plany pokrzyżowała pogoda. Na mazurskich jeziorach ciągle utrzymuje się gruby lód.

Gdyby nadeszło nagłe ocieplenie możliwe są zmiany tego terminu. W tym roku, z powodu remontu pochylni i śluz, statki z Ostródy będą pływać innymi trasami.

Nowością będą rejsy po rzece Nogat między Malborkiem a śluzą Biała Góra oraz krótkie rejsy spacerowe po Nogacie w okolicach malborskiego zamku.

Tylko w ubiegłym roku Żegluga Ostródzko-Elbląska przewiozła ponad 60 tysięcy pasażerów. Ma siedem statków turystycznych, a największe zabierają na pokład po 50 pasażerów.

Kanał Elbląski widnieje na liście Pomników Historii. Jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce; ma 83 km długości i łączy jeziora zachodnich Mazur z Zalewem Wiślanym. (kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żegluga
Zalew Wiślany skuty lodem

Sezon żeglugowy na Zalewie Wiślanym rozpocznie się najwcześniej w połowie marca. Kapitanat Portu w Elblągu informuje, że akwen jest całkowicie oblodzony. W północnej części pokrywa ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV