Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy magazyn zbożowy w regionie będzie zmodernizowany w ramach programu Elewarru

Fot. Łukasz Węglewski

Magazyn w Braniewie jako pierwszy przejdzie modernizację w programie Spichlerz Północy. Ogłoszony został przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót.

Powstanie nowoczesny obiekt, który pozwoli na komfortową obsługę producentów zbóż z regionu braniewskiego. Zakres prac jest bardzo duży.

Obiekt z 1937 roku chcemy kompletnie zmodernizować. Powstaną w środku nowe ciągi technologiczne, zostanie dobudowana nowa powierzchnia magazynowa, czyli dodatkowe silosy oraz suszarni

– wyjaśnia Hubert Grzegorczyk, prezes spółki Elewarr.

00:00 / 00:00

Kwota przeznaczona na modernizację magazynów zbożowych w Braniewie na tym etapie nie jest jawna. Chętni mogą zgłaszać się do końca stycznia. W lutym będzie ogłoszony wynik przetargu, a wszystko ma być gotowe już na tegoroczne żniwa.

W ramach Spichlerza Północy, ciągu czterech lat, rządowa spółka Elewarr za 250 milionów złotych zmodernizuje też obiekty w Pieniężnie, Bartoszycach, Ornecie oraz w centrali w Malborku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w modernizacja, Elewarr, Spichlerz Północy
Kilkadziesiąt milionów złotych będzie kosztować rozbudowa trasy Morąg – Łukta

Prawie 90 milionów złotych będzie kosztować rozbudowa trasy Morąg - Łukta na dwóch odcinkach w ciągu drogi wojewódzkiej 527. Trasa w zachodniej części regionu łączy Warmię...

Zamknij
RadioOlsztynTV