DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Pierwsze zwycięstwo Indykpolu AZS w tym roku. W tie-breaku pokonali Ślepsk

Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3:2 ze Ślepskiem Malow Suwałki w meczu 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi. To pierwsze zwycięstwo akademików w tym roku i pod wodzą nowego trenera – Javiera Webera. Siatkarze AZS-u przerwali serię pięciu porażek z rzędu.

Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur przystąpili do spotkania w osłabieniu. W składzie „Indyków” zabrakło kapitana drużyny Roberta Andringi, rozgrywającego Jana Firleja i środkowego Mateusza Poręby, przez co na mecz ze Ślepskiem trener miał do dyspozycji jedynie 10 zawodników. Na rozegraniu mogliśmy oglądać Karola Jankiewicza, na środku siatki Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka, na przyjęciu TJ Defalco z Wiktorem Janiszewskim, w ataku Karola Butryna, a na libero Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Spotkanie było bardzo wyrównane. W inauguracyjnym secie górą byli gospodarze wygrywając 25:23, natomiast w drugiej zwyciężyli przyjezdni z tym samym wynikiem. Podobnie było w secie trzecim, kiedy to na prowadzenie w całym spotkaniu wyszli akademicy.

Wiele emocji przyniósł czwarty set, w którym od początku AZS wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Zawodnicy z Suwałk nie zamierzali jednak składać broni i w końcówce doprowadzili do remisu 23:23. W grze na przewagi lepsi okazali się goście 26:24, którzy doprowadzili do tie-breaka.

W ostatniej partii tego spotkania oba zespoły walczyły o każdy punkt, co sprawiło, że żadna z ekip nie mogła uzyskać pewnej przewagi nad przeciwnikiem. W końcu udało się to akademikom – odskoczyli na 2 punkty i utrzymali prowadzenie do końca partii. W 5. secie zwyciężyli 15:12 i w całym spotkaniu 3:2.

Dawid Siwczyk cieszy się ze swojego kolejnego dobrego meczu.

Na pewno to był jeden z meczy, które należało wygrać szybciej. Dobrze, że mamy 2 punkty. Powinniśmy się z tego cieszyć. Drużyna jest zdziesiątkowana. Mam nadzieję, że chłopaki do nas szybko wrócą i pokażemy swój potencjał. Cieszę się ze zwycięstwa i z możliwości zagrania całego meczu.

00:00 / 00:00

MVP meczu został Karol Butryn.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)

Indykpol AZS Olsztyn: Karol Butryn, Torey Defalco, Szymon Jakubiszak, Wiktor Janiszewski, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Jakub Ciunajtis, Jan Król.

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Adrian Buchowski, Kevin Klinkenberg, Cezary Sapiński, Andreas Takvam, Joshua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) – Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik, Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński.

W kolejnym meczu – 1/8 Pucharu Polski – Indykpol AZS zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To spotkanie w najbliższą środę o godzinie 20.30.

Redakcja: M. Rutynowski/K. Piasecka

Więcej w siatkówka, PlusLiga
Czy siatkarze Indykpolu AZS wrócą do oczekiwanej formy? W sobotę mecz ze Ślepskiem. Relacje w Radiu Olsztyn

Jak mawia stare porzekadło – do trzech razy sztuka. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera będą szukali powrotu na zwycięską ścieżkę w sobotnim starciu przeciwko Ślepskowi Malow...