Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsze dziki w Olsztynie zostały uśpione. Zwierzęta grasują na ulicach miasta

Zdjęcie nadesłane przez Słuchacza

Pięć spośród około 500 dzików szwendających się po Olsztynie, zostało uśpionych. To efekt walki z coraz liczniejszą populacją tych zwierząt w stolicy regionu.

Widok pasących się dzików na trawnikach miejskich, czy przechodzących loch z małymi po pasach, to codzienność. Wcześniej zwierzęta były odławiane i wywożone poza teren miasta. Teraz jest to niemożliwe, po tym, jak minister środowiska wydał zakaz odławiania i przewożenia tych zwierząt na terenie kraju. Zakaz wydany został w związku z występowaniem wirusa ASF.

Dzików w Olsztynie przybywa, a miasto musi sobie z tym radzić – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza:

00:00 / 00:00

Procedura usypiania dzików polega na tym, że są one zwabiane do specjalnych odłowni. Wtedy na miejsce przyjeżdża lekarz weterynarii i wstrzykuje środek usypiający. W ten sposób uśpiono już kilka sztuk – informuje Marta Bartoszewicz:

00:00 / 00:00

Kilka tygodni temu lekarz weterynarii odmówił uśpienia pięciu złapanych w odłownię dzików, gdyż była to locha z małymi. Zwierzęta wypuszczono na wolność.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, ratusz, dzik, weterynarz, Marta Bartoszewicz
Oficerowie wojska, którzy z znieważyli policjantów i strażnika miejskiego usłyszeli wyroki

Jest prawomocny wyrok w sprawie grzywien dla trzech oficerów wojska, którzy wszczęli awanturę i znieważyli policjantów i strażnika miejskiego w jednym z hoteli w Giżycku. Muszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV