Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsi pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży przybywają do Olsztyna

Centralne uroczystości Dni w Diecezji odbędą się w Gietrzwałdzie. Na zdjęciu – Droga Krzyżowa w Gietrzwałdzie. Fot. Łukasz Węglewski

Do Archidiecezji Warmińskiej przyjeżdżają dzisiaj pierwsze grupy pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Olsztyn będzie gościć młodych ludzi z Francji, Niemiec, Austrii, Łotwy i Rosji – łącznie ponad 600 osób.

Pielgrzymi z Austrii zostaną zakwaterowani w parafii św. Franciszka z Asyżu, z Łotwy – Diecezja Lipawska – w parafii Matki Boskiej Fatimskiej, z Francji Grenoble – w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka i z Clermont-Ferrand – w parafii Miłosierdzia Bożego, z Rosji Czelabińsk/Jekaterinburg – w parafii Św. Anny, a jutro 20 lipca przybędą pielgrzymi z Niemiec Osnabrück – do parafii św. Jakuba.

Dzisiaj w programie Msza święta powitalna w parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej o godzinie 20.00.

W całej Polsce w dniach 20-25 lipca 2016 roku każda Diecezja będzie organizowała tzw. Dni w Diecezjach. Również i Archidiecezja Warmińska przystąpiła do przygotowań zmierzających do realizacji tego wydarzenia. Główną bazą i zarazem miejscem centralnych uroczystości będzie Olsztyn oraz Gietrzwałd. Pielgrzymi będą mieszkać w domach u rodzin, które zaprosiły młodych gości do siebie. Młodzież będzie uczestniczyła w Mszach świętych. Zaplanowano także zwiedzanie Olsztyna, wyjazd do Ostródy i Fromborka, seanse w planetarium, a także wizytę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Centralne uroczystości Dni w Diecezji odbędą się w Gietrzwałdzie. W dniu 23 lipca 2016 roku o godz. 8.30 z Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego do Gietrzwałdu. Po dotarciu pielgrzymki do Gietrzwałdu, o godz. 15.00 na placu przy źródełku odbędzie się uroczysta Msza święta. Dla wszystkich pielgrzymów będzie także koncert zespołu Mocni w Wierze oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

(as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pielgrzymi
Warmia i Mazury spodziewają się około 2 tysięcy pielgrzymów ŚDM

Podczas Światowych Dni Młodzieży trzy diecezje na Warmii i Mazurach będą gościć ponad 2 tysiące pielgrzymów. Pierwsi zagraniczni pielgrzymi przyjadą do trzech diecezji leżących w województwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV