Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pieniądze na rozwój kół gospodyń wiejskich. W puli milion złotych

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Prawie wszystkie koła gospodyń wiejskich z Warmii i Mazur skorzystały z dofinansowania otrzymanego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z 326 działających kół wnioski złożyło 312. Łącznie otrzymały milion złotych. W ubiegłym roku każde koło mogło otrzymać od 3 do 5 tys. złotych – w zależności od liczby osób należących do koła.

Koła gospodyń wiejskich do końca stycznia mają czas na rozliczenie dotacji. Można ją było przeznaczyć na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich, rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet, działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej i reprezentowanie środowiska kobiet wiejskich przed administracją.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dotacja, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
500+ dla nauczycieli z Gołdapi. Samorząd otrzymał rządową dotację

Nauczyciele z Gołdapi otrzymali dofinansowanie do zakupu sprzętu niezbędnego do zdalnej nauki. O taką pomoc wystąpiło 188 nauczycieli. Rządowa dotacja, czyli tzw. 500+ dla nauczycieli miała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV