Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pielęgniarka” rozkochała w sobie mieszkańca Olsztyna. Stracił ogromne pieniądze

Rozkochała w sobie 56-latka z Olsztyna i wyłudziła od niego niemal ćwierć miliona złotych. Oszustka podawała się za pielęgniarkę wojskową na misji w Syrii.

Poznali się na portalu randkowym. – Kobieta działała bardzo podstępnie – mówi posterunkowa Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

Twierdziła, że jej rodzice zginęli w wypadku, a ojciec zostawił jej w spadku majątek, który znajduje się w skarbcu. Mężczyzna dokonywał przelewów na opłatę firmy, która ochraniała skarbiec, na prawnika, który miał zająć się sprawami spadkowymi, czy też na zwykłe potrzeby życiowe. 56-latek zaciągnął również kredyt w wysokości 190 tys. złotych, aby pomagać oszustce.

00:00 / 00:00

Policja przypomina – bądźmy ostrożni przy zawieraniu znajomości w internecie. Coraz więcej osób pada ofiarą oszustów i traci oszczędności życia.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

„Francuski biznesmen” wyłudził w Olsztynie 270 tys. zł

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo
Uwaga! Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe uchodźców z Ukrainy

Urząd do Spraw Cudzoziemców ostrzega przed oszustwem internetowym. W sieci pojawiła się kampania dezinformacyjna sugerująca rejestrację obywateli Ukrainy według niefunkcjonującego w polskim prawie oświadczenia. - Urząd...

Zamknij
RadioOlsztynTV