Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć szkół z Warmii i Mazur w pierwszej setce najlepszych polskich liceów i techników

Ranking po raz 20. przygotował miesięcznik „Perspektywy”. Pod uwagę brano wyniki matur, olimpiad przedmiotowych, a w przypadku techników także wyniki egzaminu zawodowego.

Spośród warmińsko-mazurskich liceów najlepiej wypadło XII LO w Olsztynie, które w ogólnopolskim zestawieniu liceów znalazło się na miejscu 61. Wśród techników – również 61. miejsce – zajął olsztyński „chemik”.

Według wicedyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Elżbiety Szwed jest to zasługa nauczycieli i wyposażenia.

Mamy bardzo dobrze przygotowaną kadrę, a do tego mamy mnóstwo zajęć praktycznych w laboratorium. Unowocześniliśmy nasze dwa laboratoria. Współpracujemy też m.in. z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Myślę, że uczniowie nie trafiają do nas z przypadku, ale jest to ich świadomy wybór

– mówi Elżbieta Szwed, dodając, że dobre wyniki to także zasługa uczniów.

W pierwszej setce najlepszych polskich liceów i techników znalazły się też II prywatne LO w Kętrzynie, II LO w Olsztynie oraz olsztyńskie technikum ekonomiczne. W rankingu wzięto pod uwagę dane z ponad 2 tysięcy liceów i ponad 1700 techników w całej Polsce.

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, szkoły, liceum, ranking
Za dwa tygodnie uczniowie rozpoczną ferie zimowe

Za tydzień rozpoczynają się zimowe ferie w szkołach w Polsce. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 13 stycznia a 25 lutego. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV