JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Pewne zwycięstwo Indykpolu AZS-u Olsztyn w Pluslidze

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn wygrali wyjazdowe spotkanie z MKS-em Będzin 3:0. MVP spotkania został atakujący Ruben Schott.

Akademicy z Olsztyna przystąpili do pojedynku z Będzinem po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Szansą na odbudowanie nastrojów w zespole miał być mecz w Sosnowcu z najsłabszą drużyną ligi. Siatkarze MKS-u w szesnastu rozegranych dotychczas meczach zdołali wywalczyć zaledwie 6 punktów.

Mecz od samego początku układał się po myśli gości z Olsztyna, którzy pewnie wygrali pierwszą partię do 19.

W drugim secie obie drużyny szły „łeb w łeb”. Olsztynianie byli w stanie odskoczyć najwyżej na 3-punktowe prowadzenie w połowie seta. Po emocjonującej końcówce drugi set także padł łupem Olsztynian, którzy wygrali go do 23.

W trzeciej partii gospodarze utrzymywali od początku niewielką przewagę. Dopiero od stanu 12:12 Akademicy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali go końca seta, wygrywają do 21.

W trzecim secie na boisku w barwach MKS-u Będzin pojawił się były zawodnik Indykpolu AZS-u Olsztyn Łukasz Makowski.

00:00 / 00:00

MVP spotkania został Ruben Schott. W przyjęciu i w obronie swoje robił także libero AZS-u Jędrzej Gruszczyński.

Kolejny mecz siatkarze z Olsztyna zagrają 22 grudnia z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w PlusLiga, AZS
Kolejna porażka. Indykpol AZS Olsztyn przegrywa w Rzeszowie

W meczu otwierającym 9. kolejkę PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Była to szósta porażka akademików w obecnym sezonie. Inauguracyjna...