JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Kolejna porażka. Indykpol AZS Olsztyn przegrywa w Rzeszowie

W meczu otwierającym 9. kolejkę PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Była to szósta porażka akademików w obecnym sezonie.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od prowadzenia olsztynian 3:0. Zespół trenera Daniela Castellaniego przed dłuższy czas utrzymywał kilkupunktową przewagę. Przy stanie 18:19 gospodarze zanotowali trzypunktową serię i wyszli na prowadzenie 21:19. Olsztynianie odrobili straty, jednak w końcówce to Resovia okazała się skuteczniejsza i wygrała tę partię do 27.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, tym bardziej, że początek drugiego seta należał do nich. Z czasem gra się wyrównała i inicjatywę zaczęli przejmować olsztynianie. W drużynie z Kortowa bardzo dobrze spisywali się Wojciech Żaliński i Ruben Schott. To właśnie ten pierwszy w emocjonującej końcówce odegrał główną rolę i poprowadził swój zespół do wygranej 25:23.

W kolejnej partii przewaga Resovii od samego początku nie podlegała dyskusji. Siatkarze z Rzeszowa wygrali ją bez problemów – 25:13.

Podobny scenariusz miał czwarty set, kiedy gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę (15:8). Olsztynianie zdołali doprowadzić do remisu 18:18, ale od tego momentu znów inicjatywę przejęli rzeszowianie, wygrywając tę partię 25:23, a cały mecz 3:1.

Kluczowa była zagrywka – przekonuje atakujący Akademików Remiguiusz Kapica.

00:00 / 00:00

Co o spotkaniu sądzi środkowy Akademików Dmytro Teryomenko.

Tabela PlusLigi

Redakcja: Ł Sadlak

Więcej w PlusLiga, AZS, przegrana, Resovia Rzeszów
Indykpol AZS Olsztyn wrócił na ligowe parkiety. Trwa mecz Akademików z Cuprum Lubin. Słuchaj relacji w Radiu Olsztyn

Dokładnie po 24 dniach siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn wrócili na boiska PlusLigi. Dziś akademicy podejmują w hali Urania ostatni w tabeli Cuprum Lubin. To rozegrane awansem...