DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Akademików pod Jasną Górą

M. Karlizek. Fot: indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0. MVP spotkania został Moritz Karlitzek.

Wyjazdowe starcie w Częstochowie Akademicy rozpoczęli w składzie: Alan Souza, Szymon Jakubiszak, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa i Jakub Hawryluk.

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando gości. W końcówce siatkarze z Częstochowy zdołali wyrównać, jednak to olsztynianie wykorzystali drugą piłkę setową i cieszyli się ze zwycięstwa 24:26.

W drugiej odsłonie gospodarze poprawili swoją grę. Jednak od stanu 13:10 do głosu doszli goście z Olsztyna, którzy najpierw wyrównali, a następnie pewnie dowieźli prowadzenie wygrywając 22:25.

Trzeci set to pełna kontrola wydarzeń na parkiecie przez Akademików z Olsztyna, którzy zwyciężyli 21:25 i cały mecz 0:3.

Statuetką MVP wyróżniony został Moritz Karlitzek, który zdobył 14 punktów.

Akademicy z Kortowa do gry powrócą w starciu z Asseco Resovią Rzeszów w Hali Urania (17.02, godz. 14:45).

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w Indykpol AZS, Częstochowa
W Kędzierzynie-Koźlu bez zaskoczenia. Niespodzianka była blisko

Indykpol AZS Olsztyn przegrał po pięciosetowej batalii z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Za cztery dni olsztynianie rozegrają jeden z najważniejszych meczy w sezonie z PSG Stalą Nysa,...