DZIŚ: 16 °C pogoda dziś

W Kędzierzynie-Koźlu bez zaskoczenia. Niespodzianka była blisko

Indykpol AZS Olsztyn przegrał po pięciosetowej batalii z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Za cztery dni olsztynianie rozegrają jeden z najważniejszych meczy w sezonie z PSG Stalą Nysa, który może zdecydować o awansie do fazy play-off.

Trzykrotni zdobywcy Ligi Mistrzów mają duże problemy w tym sezonie ze zdobywaniem punktów w PlusLidze. Przed dzisiejszym meczem Grupa Azoty ZAKSA zajmowała dopiero 9. miejsce w tabeli. Po ostatnim zwycięstwie nad PSG Stalą Nysa (3:0), z drużyną pożegnał się dotychczasowy trener Tuomas Sammelvuo. Funkcję pierwszego trenera tymczasowo pełni Adam Swaczyna.

Z kolei siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa w nowej Hali Urania. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli przed własną publicznością ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3.

Od samego początku mecz pomiędzy obiema drużynami był bardzo wyrównany. Pierwszy set padł łupem olsztynian (19:25), w drugim natomiast lepsi okazali się gospodarze (25:20). Trzecia i czwarta partia to niezwykle wyrównana gra po obu stronach siatki. Najpierw Indykpol AZS wyszedł na prowadzenie 2:1, wygrywając trzecią partię 29:27, a następnie więcej szczęścia w końcówce mieli gospodarze, którzy zwyciężyli 25:23 i doprowadzili do wyrównania w setach.

O wszystkim zadecydował tie-break, który od początku rozgrywany był pod dyktando siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Mimo że w końcówce Indykpol doprowadził do wyrównania 10:10, to ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gospodarze wygrywając 15:13 i cały mecz 3:2.

Po spotkaniu kapitan Indykpolu Nico Szerszeń powiedział, że olsztynianie źle zaczęli piąty set.

Musimy być lepsi w tych łatwych piłkach. Wydaje mi się, że ZAKSA robiła to dobrze, a my robiliśmy to źle

– dodał.

Były przyjmujący Indykpolu, a obecnie ZAKSY Bartosz Bednorz przyznał, że zespół z Olsztyna postawił poprzeczkę bardzo wysoko.

Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra z PSG Stalą Nysa. Zdaniem ekspertów może to być decydujący mecz dla obu zespołów w walce o awans do fazy play-off.