Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PCK przypomina o potrzebujących. „Nasi mieszkańcy bez wsparcia będą w trudnej sytuacji”

Fot. Ł. Sadlak

– Pomagając uchodźcom wojennym z Ukrainy nie zapominajmy o naszych mieszkańcach, którzy bez wsparcia będą w trudnej sytuacji – apeluje Kazimierz Stańczyk, prezes oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu. PCK aktywnie uczestniczy w humanitarnej pomocy dla przybyszy i dla Ukraińców, którzy zostali w kraju.

Organizacja nie może pominąć swoich podopiecznych. W Elblągu około 300 chorych, niepełnosprawnych i starszych osób codziennie odwiedzają opiekunki PCK. Ich wymagania nie są wygórowane, teraz m.in. bardzo potrzebne są pralki, dostaliśmy już wiele takich próśb.

Potrzebujemy też pościeli, piżam czy koszul nocnych dla seniorów, którzy nie wychodzą z domów. W tej chwili jest bardzo duże zapotrzebowanie na pralki. Mam zgłoszenia, że są rodziny, które piorą ręcznie

– wyjaśnia Kazimierz Stańczyk.

00:00 / 00:00

Pralki muszą być sprawne, PCK zapewnia własny odbiór i dostarczenie ich do potrzebujących rodzin. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze przy pl. Słowiańskim 13.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, chorzy, Polski Czerwony Krzyż, osoby starsze, pralka
Olsztyńskie hospicjum dla dzieci przyjęło chorych z Ukrainy. „Cały czas potrzebujemy środków”

Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas Archidiecezji Warmińskiej liczy na wsparcie. Wczoraj pociągiem medycznym z objętego wojną Charkowa przyjechało tam 5 rodzin z chorymi dziećmi. Na razie...

Zamknij
RadioOlsztynTV