DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Paweł Kowalkowski zwycięzcą rozegranych w Olsztynie zwodów Lotto MTB Energy

Paweł Kowalkowski wygrał zawody Lotto MTB Energy w Olsztynie na dystansie Mega. Najlepszy w rywalizacji na dystansie Mini okazał się Radomir Chmiel.

Na kolejnych miejscach znaleźli się na dystansie Mega (50 km): Jarosław Wołosiuk i Bartosz Banach. Na dystansie Mini (30 km) na drugim miejscu dojechał Grzegorz Maleszk, trzeci był Paweł Oktaba. W kategorii Open kobiet najszybciej dojechała Anna Ostrowska. Kolejne miejsca zajęły Katarzyna Chyczewska i Marta Chomicka.

Trasa zawodów wiodła z parkingu przy ul. Dorantta w Olsztynie wzdłuż jeziora Bartąg. Następnie uczestnicy przejechali nad obwodnicą Olsztyna (droga S16) w kierunku Jeziora Kielarskiego,  później w kierunku Bindugi i doliny Łyny, a następnie wzdłuż rzeki wrócili do Olsztyna.

Długość jednej pętli z dojazdem do mety wynosiła 30 km (trasa Mini), na dystansie Mega zawodnicy pokonali dwie pętle, co dało łącznie około 51 km.

Zawody odbyły się pod patronatem Radia Olsztyn.

Redakcja: Ł. Sadlak, B.Świerkowska-Chromy

Łukasz Sadlak: Tego trendu już się nie zatrzyma