Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Patrole na drogach i wodzie. Policja czuwa nad bezpieczeństwem w regionie

Fot. policja

– Jesteśmy przygotowani na napływ turystów w czasie tego długiego weekendu – zapewnił Radio Olsztyn Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Tomasz Klimek.

Nadinsp. Tomasz Klimek poinformował, że patrole są obecne na drogach oraz na szlakach wodnych regionu.

Wzmocniliśmy służbę na drogach. Będzie dużo policjantów ruchu drogowego, dlatego proszę zachować ostrożność na Warmii i Mazurach. Ten apel kieruję do naszych gości, ale i mieszkańców. Na wodzie dużo służb, praktycznie wszystkie łodzie zwodowaliśmy. Jesteśmy obecni na wodzie od początku czerwca.

00:00 / 00:00

– Jako jedyni w kraju mamy koordynacyjną służbę na wodzie – poinformował.

Komendant dodał, że system pozwala zapewnić porządek i bezpieczeństwo ma wodzie w naszym regionie.

W odpowiednim czasie i odpowiednich miejscach – jest to ustalone na poziomie Komendy Wojewódzkiej Policji. Na szlaku wielkich jezior są na pewno łodzie z każdego powiatu i płynący tym szlakiem na pewno spotkają o każdej porze policjantów. Nie ma takie możliwości, żeby ich tam nie było.

00:00 / 00:00

Policja na Warmii i Mazurach dysponuje 31 łodziami różnego typu. Dwie największe jednostki pływają po Zalewie Wiślanym. Pozostałe jednostki pływają po największych jeziorach w regionie. Łodzie wyposażone są w sonary, nawigacje oraz sygnalizację świetną.

Policja w regionie ma dużo pracy, gdyż na terenie województwa znajduje się ponad 3 tysiące jezior i Zalew Wiślany.

Jesteśmy przygotowani do sezonu wodnego. Mamy 80 specjalnie wyszkolonych funkcjonariuszy policji do służby na wodzie. Oni posiadają kwalifikacje jako ratownicy wodni, stermotorzyści i wszelkie inne kwalifikacje potrzebne, by pełnić służbę bardzo dobrze. Przede wszystkim pomagać innym, by korzystający z odpoczynku czuli się bezpiecznie

– podkreślił komendant Klimek.

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, jeziora, patrol, długi weekend, szlak Wielkich Jezior Mazurskich
Wzmożone kontrole na drogach. Długi weekend pod lupą

Inspektorzy drogowi prowadzą, w długi weekend, wzmożone kontrole na drogach. Przed wyjazdem warto zadbać o sprawny pojazd i wypoczęty umysł. O rozwagę i ostrożność zaapelował do kierowców...

Zamknij
RadioOlsztynTV