Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Partia Razem przeciwko obchodom powstania NSZ

fot. M.Stankiewicz

Partia Razem domaga się od prezydenta Elbląga cofnięcia zgody na wynajęcie Ratusza Staromiejskiego na organizację uroczystości 74. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

Chodzi o ONR, który znalazł się na plakacie wśród organizatorów obchodów. Protest Razem związany jest z kampanią ”Zero tolerancji dla współpracy państwa ze skrajną prawicą”. Obchody rocznicowe mają odbyć się w sobotę.

Razem pyta prezydenta Elbląga m.in. o to czy wydając zgodę wiedziały o roli Obozu Narodowo-Radykalnego w przygotowaniu obchodów rocznicowych.

– To organizacja odwołuje się do nietolerancji i przemocy – tłumaczy Robert Koliński z partii Razem.

Obchody rocznicy powstania NSZ organizuje Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Jak wyjaśnia Jacek Gierwatowski, spotkanie jest w pełni legalne, bo organizatorzy są legalnymi organizacjami, a sala została wynajęte od miasta za pieniądze.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta prezydent Elbląga nie wydawał zgody na organizację tej uroczystości. Nie musiał, ponieważ organizatorzy wynajęli salę na zasadach komercyjnych, zgodnie z prawem.

 

(mstan/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ONR, Partia Razem
W Elblągu ruszyło głosowanie na budżet obywatelski

Do 10 października mieszkańcy Elbląga mogą wybierać lokalne inicjatywy, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Na ten cel samorząd przeznaczył 2,5 miliona...

Zamknij
RadioOlsztynTV