Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parafia św. Jakuba w Olsztynie ma nowego proboszcza

Od lewej: arcybiskup J. Górzyński, ks. A. Oględzki.

Parafia św. Jakuba w Olsztynie ma nowego proboszcza. Ksiądz Artur Oględzki objął stanowisko gospodarza olsztyńskiej katedry 1 lipca, ale właśnie dziś został uroczyście wprowadzony do nowej parafii.

Liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza ostatni raz miało tu miejsce 25 lat temu. Wówczas gospodarzem parafii został ksiądz Andrzej Lesiński, który w tym roku przeszedł na emeryturę. Jego następcą został, decyzją arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, ksiądz Artur Oględzki, który przez 9 lat kierował jedną z parafii w Bartoszycach.

Ksiądz Artur Oględzki ma 51 lat. Kapłanem jest od 26 lat. Przez dwa lata był wikariuszem w parafii świętego Józefa w Olsztynie. Następnie studiował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po studiach pracował jako duszpasterz w USA. Był kanclerzem i rzecznikiem kurii, następnie proboszczem w Bartoszycach.

Oprócz wyzwań duszpasterskich, przed nowym proboszczem także wyzwania administracyjne. To także kolejne remonty katedry, w tym remont ogrzewania, który rozpoczął poprzedni proboszcz.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w katedra, Lesinski, proboszcz
Muzyka mistrzów inauguruje Olsztyńskie Koncerty Organowe

Występ Sławomira Kamińskiego na organach zainauguruje wieczorem 44. Olsztyńskie Koncerty Organowe. W programie są między innymi utwory Bacha i Nowowiejskiego. Muzyki mistrzów będzie można słuchać przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV