Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otrzymali decyzje o przydziale mieszkań komunalnych, które nie zostały oddane do użytku

Fot. fotolia.pl

3 dni przed wyborami dostali decyzje o przydziale mieszkań komunalnych – tyle, że budynek wciąż nie został oddany do użytku.
To sytuacja w Olsztynie, a dotyczy ona nowo wyremontowanego budynku przy Wojska Polskiego.
Mieszkania znajdują się w nowo wyremontowanym budynku, odkupionym przez miasto od Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.W bloku znajduje się  28 lokali, są też udogodnienia dla niepełnosprawnych. Tuż przed wyborami lokatorzy otrzymali od prezydenta skierowania i w jego towarzystwie mogli obejrzeć mieszkania. Były blaski fleszy i łzy wzruszenia. Tyle, że odebranie skierowań wcale nie oznacza, że można się wprowadzać. Bo choć prezydent oprowadził przyszłych mieszkańców po budynku, to nie został dokonany odbiór techniczny. Trzeba było poprawić usterki.

„Standard jest wysoki i za to brawo. Ale w takiej sytuacji, jaką są wybory, robienie z tego festiwalu… Wolałbym, żeby prezydent wręczył mieszkańcom klucze”

– komentuje Jarosław Babalski.

Prezydent Olsztyna w takim harmonogramie nie widzi natomiast nic złego.

„Zawsze możemy powiedzieć, że coś nastąpiło albo przed wyborami, albo po wyborach. Tu było opóźnienie, ten budynek miał być oddany 3 miesiące wcześniej, ale okazało się, że trzeba poprawić konstrukcję więźby dachowej, trzeba też było podnieść wysokość mieszkań, które były przygotowane na poddaszu”

– odpowiada Piotr Grzymowicz.

Na razie nie wiadomo, kiedy lokatorzy faktycznie będą mogli się wprowadzić. Wciąż trwają odbiory techniczne.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
O mały włos od tragedii. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę szkolnego autokaru

Olsztyńskim policjantom być może udało się zapobiec tragedii na drodze. Nad ranem sprawdzali stan techniczny autobusu, którym na wycieczkę do Warszawy miało jechać 54 uczniów ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV