Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszustwa na BLIK. Zatrzymano „wybieraków”

Policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej okradającej internautów za pośrednictwem kodów BLIK. Dwie z nich wpadły w ręce funkcjonariuszy w Elblągu.

Zatrzymani pełnili funkcję tzw. wybieraków, czyli odbierających pieniądze z bankomatów. Wcześniej oszuści włamywali się na konta użytkowników Facebooka i wypisywali do znajomych prośby o kod BLIK. Tłumaczyli na przykład, że zapomnieli portfela, a muszą zapłacić za zakupy.

Dwoje poszukiwanych – 21-latka i jej 24-letni wspólnik – zostali zatrzymani w Elblągu w pobliżu jednego z banków.

21-letnia kobieta wspólnie z 24-letnim mężczyzną oczekiwała na kody BLIK, które miały trafić do niej na jednym z komunikatorów od nieznanej jej osoby. Wypłat dokonywała również na terenie innych miast, a pieniądze przekazywała kolejnemu, także zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie. Okazało się również, że zatrzymana kobieta prowadzi tego rodzaju przestępczą działalność od blisko roku. Podejrzani za wykonywanie funkcji „wybieraków” otrzymywali wynagrodzenie.

– powiedziała podkomisarz Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Podejrzani na razie są pod policyjnym dozorem – grozi im 8 lat więzienia.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor / PAP / IAR
Redakcja: K. Ośko

Więcej w oszustwo
Stracił pieniądze skuszony szybkim zyskiem

Kolejny mieszkaniec naszego regionu stał się ofiarą internetowych oszustów. To 62-latek z powiatu olsztyńskiego, który chciał zainwestować swoje oszczędności w kryptowaluty. Znalazł ofertę w internecie i...

Zamknij
RadioOlsztynTV