Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Oszustwa były jej stałym źródłem dochodu. Usłyszała prawie 250 zarzutów

Oszukała ponad 200 osób z całej Polski, podszywając się pod przedstawicieli znanego internetowego katalogu podmiotów gospodarczych. Usłyszała prawie 250 zarzutów i stanie przed sądem.

Mowa o 45-latce, którą zatrzymali olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

Straty firm sięgają nawet 80 tysięcy złotych. Jak powiedziała posterunkowa Paulina Żur, kobieta oferowała usługi reklamowe i co miesiąc miała z tego stały dochód.

Stworzyła w internecie stronę, będącą katalogiem i wyszukiwarką podmiotów gospodarczych. Wyglądem, nazwą i formą działania jej strona przypominała inną znaną tego typu platformę. 45-latka oferowała różnym podmiotom gospodarczym umieszczenie ich reklamy, podszywając się pod istniejący od dawna, nie tylko w sieci, katalog firm.

Klienci działali w przekonaniu, że zawierają umowy z innymi podmiotem niż miało to miejsce. Kobieta faktury za usługi przesyłała kurierem.

00:00 / 00:00

Kobieta przyznała się do winy. Dodajmy, że za liczne oszustwa 45-latce grozi do 8 lat więzienia.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Piasecka/policja

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pieniądze, policja, internet, proces, zarzuty, oszustwo, oszustka, firma, firmy
Krzysztof Jurgiel o sporze wokół unijnych pieniędzy dla Polski: każdy ma trochę racji

Nie jestem zwolennikiem dużych ustępstw wobec Brukseli, ale pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy są nam potrzebne – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Jurgiel. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV