Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszust z Dobrego Miasta stanie przed sądem. Na aukcjach internetowych oferował darmowe przedmioty

Fot. fotolia.pl

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi z Dobrego Miasta. Mężczyzna oszukał ponad 30 osób z całego kraju.

Na znanych portalach aukcyjnych wystawiał fanty, które nigdy nie trafiały do kupujących. A mieli oni jedynie zapłacić za przesyłkę, która kosztowała kilkadziesiąt złotych. Jak się później okazywało, przedmioty były fikcyjne. Oszust oferował za darmo zabawki – najczęściej auto na akumulator. Z czasem zmieniał towar na m.in. sprzęt elektroniczny czy meble.

Policjanci z Dobrego Miasta najpierw dotarli do osób pokrzywdzonych, a następnie do sprawcy. Okazał się nim 20-latek z Dobrego Miasta. Mężczyzna zaczął już odbywać karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał 34 zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo
Mimo apeli seniorzy wciąż dają się oszukać. W nowym roku już trzy osoby straciły oszczędności

 Dwie mieszkanki Elbląga w podeszłym wieku padły ofiarami telefonicznych oszustów, którzy wyłudzili od nich oszczędności. Tym razem przestępcy zadziałali metodą ''na wypadek''. Pod numer stacjonarny zadzwoniła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV