Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści zachęcają do gry w „trzy kubki”. Policja ostrzega turystów i mieszkańców

Mikołajki. Fot. pixabay.com

Policja i samorząd Mikołajek ostrzegają gości, by nie dali się namówić na grę w tzw. trzy kubki. „Nie masz szans na wygraną” – przestrzegają.

Samorząd Mikołajek i policja z Mrągowa w mediach społecznościowych opublikowały apele, by wypoczywający nie dali się namówić na grę w trzy kubki. „Pojawiły się osoby proponujące tę grę. Ostrzegamy turystów oraz mieszkańców: Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać!” – apelują i dodają, że turyści nie mają szans na wygraną i ryzykują utratę wszystkich pieniędzy.

„Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to, aby zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując można zostać okradzionym” – napisano w apelu do wypoczywających w Mikołajkach.

Gra w trzy kubki polega na tym, że prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi (po wpłaceniu określonej kwoty) za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub monetę.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, mikołajki
Kolejna osoba z regionu oszukana metodą „na BLIK-a”. Ofiarą jest mieszkanka Kętrzyna

 Mieszkanka Kętrzyna straciła pieniądze wyłudzone metodą "na BLIK-a". Oszust, pokonując zabezpieczenia, uzyskał dostęp do jednego z komunikatorów społecznościowych jej koleżanki, następnie za jego pośrednictwem wysyłał kobiecie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV