Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści wciąż korzystają z metody „na policjanta”. Elblążanin stracił 17 tysięcy złotych

Fot. KMP Elbląg

Okazuje się, że stare oszustwo metodą „na policjanta” wciąż działa. Przekonał się o tym elblążanin, który na telefon o wsparcie tajnej akcji policji wypłacił z banku oszczędności i przekazał je fałszywemu funkcjonariuszowi. Stracił w ten sposób 17 tysięcy złotych.

Metoda jest dobrze znana i wciąż skuteczna. Do starszego mężczyzny na telefon komórkowy zadzwonił oszust podający się za policjanta – tłumaczy Jakub Sawicki z elbląskiej komendy. Polecił mu wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia wydawane przez telefon. Powiedział, że oszczędności, które trzyma w banku są zagrożone i bierze udział w tajnej akcji policyjnej wymierzonej przeciwko nieuczciwym pracownikom banku. Mężczyzna wypłacił pieniądze i przekazał je nieznanej sobie osobie na osiedlowym parkingu.

Policja przypomina o tym, że jej funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Najlepiej jest przerwać taką rozmowę i nie dać się wciągnąć w manipulację. Warto także o podejrzanym telefonie powiedzieć komuś z bliskich. Można też zadzwonić na policję na numer alarmowy 112.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, pieniądze, policja, oszust
Debiut w drużynie przypłacił kontuzją kręgosłupa. Politycy, sportowcy i artyści zbierają pieniądze na leczenie młodego piłkarza

Będą sportowe emocje, ale najważniejszy jest szczytny cel. W niedzielę, 20 września w Olsztynie na stadionie przy Alei Piłsudskiego zostanie rozegrany charytatywny "Mecz o Wszystko". Dochód ...

Zamknij
RadioOlsztynTV