Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukiwał na pokazach sprzętu rehabilitacyjnego. Jest apelacja od wyroku

fot. Przemysław Getka

Jest apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Elblągu dotyczącego oszustw na prezentacjach. W październiku ubiegłego roku sąd skazał Sebastiana D., pracownika firmy zajmującej się taką działalnością.

Kara to 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, pod warunkiem zapłacenia oszukanej osobie zadośćuczynienia. Wyrok zaskarżył obrońca Sebastiana D.

Kara nie była najwyższa, ale z punktu widzenia poczucia sprawiedliwości bardzo ważna, bo to był jeden z pierwszych wyroków za oszustwo, do którego doprowadzono na spotkaniu handlowym

– podkreśla miejski rzecznik praw konsumenta w Elblągu Paweł Rodziewicz.

Na pokazy czy prezentacje zapraszani są seniorzy, którym w sprytny sposób oszuści oferują różne przedmioty m.in. pościel, garnki, sprzęt AGD czy rehabilitacyjny. Zwykle jest on niskiej jakości, ale sprzedawany po znacznie zawyżonej cenie. Odbywa się to po zawarciu nieuczciwej umowy, zobowiązującej nieświadomego klienta do zapłaty kilku tysięcy złotych. Często jest to zobowiązanie przekraczają możliwości finansowe emerytów czy rencistów.

Sąd Okręgowy w Elblągu wyznaczył pierwszy termin rozprawy odwoławczej na 2 lutego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Wykorzystują niewiedzę seniorów. Zapadł wyrok za oszustwa na tzw. pokazach

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, senior, proces, apelacja, oszustwa, seniorzy, prezentacje
Niebezpieczne zaginięcia seniorów. Jak chronić bliskich cierpiących na demencję?

Pilnujmy naszych seniorów. Nie ma tygodnia, w którym media nie donosiłyby o zaginięciu. To zwykle seniorzy chorujący na demencję, której jednym z etapów są ucieczki z...

Zamknij
RadioOlsztynTV