Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszczędności kosztem zdrowia mieszkańców powiatu ostródzkiego?

Radni, władze Ostródy i pracownicy ostródzkiego szpitala na spotkaniu w starostwie. Fot. W. Jermakow

Władze szpitala, jego pracownicy i radni powiatowi spotkali się w starostwie w Ostródzie, aby rozmawiać o sytuacji placówki.

Głównym powodem spotkania była zmiana obsady tzw. karetek podstawowych w zespole ratownictwa ostródzkiego szpitala. Teraz zamiast 3-osobowego zespołu z kierowcą i lekarzem będzie w nich jeździło jedynie 2 ratowników medycznych. Szpital rozwiązał już umowy z kierowcami.

Wywołało to sprzeciw opozycyjnych radnych i samych ratowników. Prezes spółki zarządzającej ostródzkim szpitalem Janusz Boniecki tłumaczy, że jest to zgodne z prawem i przyniesie szpitalowi około 60 tysięcy oszczędności

Radni opozycyjni zarzucali staroście i władzom szpitala oszczędzanie kosztem narażania mieszkańców. Wytykali brak bieżących informacji na temat sytuacji w szpitalu. Krytykowali też nadmierne – ich zdaniem – zatrudnienie pracowników pozamedycznych. Między innymi to, że głównym specjalistą do spraw zarządzania został… przewodniczący rady powiatu Wojciech Paliński. Ten tłumaczy, że prawo przewiduje taką możliwość i wyjaśnia, że jest specjalistą w dziedzinie zarządzania.

Radni pytali też o ewentualne plany likwidacji laboratorium w ostródzkim szpitalu, ale prezes powiedział, że nie ma żadnych decyzji w tej sprawie.

Do tematu wrócimy w audycji Summa Summarum – po godzinie 18.

 

 

(jer/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, pogotowie, Ostróda
Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. 1 osoba zginęła, 6 jest rannych

W Nagladach między Olsztynem a Ostródą zderzyły się dwa samochody osobowe. Cztery osoby zostały ranne, a jedną z nich zabrał śmigłowiec. Na drodze krajowej numer 16...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV