Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzeżenie przed silnymi porywami wiatru w regionie i kraju. Uważajcie na siebie

Huragan Ulf jeszcze nie dotarł nad Polskę, obecnie znajduje się nad Skandynawią. Jednak w kolejnych godzinach można spodziewać się coraz silniejszych porywów wiatru.

– Jego ośrodek będzie się stopniowo przemieszczał nad Bałtyk – powiedziała Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przed nami bardzo silne porywy wiatru oraz pochmurna i deszczowa aura w całej Polsce. Dziś została wydane ostrzeżenie meteorologiczne ze stopniem trzeciego, drugiego oraz pierwszego dla całego kraju. To oznacza, że od ok. godziny 18 takie silne porywy wiatru będą obserwowane na Wybrzeżu.

00:00 / 00:00

Najbliższej nocy wiatr będzie wiał w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Potem będzie się stopniowo nasilał, aż do porywów o prędkości 125 kilometrów na godzinę.

To jest wiatr o charakterze huraganu. Dodatkowo też powodujący bardzo wysokie fale. Na Bałtyku będzie sztorm o sile do 12 stopni w skali Beauforta. Wewnątrz kraju wcale nie będzie lepiej, bo całą północną część Polski objęły ostrzeżenia drugiego stopnia. Tam prognozowane porywy wiatru w nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia będą wynosić nawet do 100 km/h. Również bardzo silne porywy wiatru – niebezpieczne, stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Proszę uważać.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem obowiązuje drugi stopień zagrożenia. W sobotę i nocą z soboty na niedzielę wiatr będzie wiał ze średnią prędkością do 85 km/h, a porywy mogą osiągać nawet 115 km/h.

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: M. Rutynowski

Wichury w całym kraju. IMGW wydał alerty

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Huragan, pogoda, silny wiatr, IMGW
Ślisko na wielu drogach, ulicach i chodnikach. Kierowcy i piesi muszą być ostrożni

Z powodu spadku temperatury poniżej zera stopni Celsjusza w województwie warmińsko-mazurskim lokalnie jest ślisko. Drogowcy zapewniają, że posypali ulice, ale kierowcy powinni być ostrożni. Sprzęt do...

Zamknij
RadioOlsztynTV