Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest ostrzeżenie przed silnym wiatr. W nocy i nad ranem możliwa gołoledź

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy Polski. W nocy możliwa gołoledź.

Najmocniej powieje w powiatach nadmorskich, ale ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą także części województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na tych obszarach średnia prędkość wiatru może zbliżać się do 55 kilometrów na godzinę, a w porywach osiągać 80 kilometrów na godzinę. Silnie będzie wiać w rejonie Zalewu Wiślanego. Kierunek wiatru południowo-zachodni i zachodni.

W nocy w regionie z zachodu na wschód przemieszczać się będą słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki. Krótkotrwale możliwe są też marznące opady, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna na Warmii i Mazurach od -1°C do 0°C. Rano wzrośnie do 1°C, 2°C.

W innych częściach kraju synoptycy ostrzegają również przed silnym mrozem. Na południu Małopolski temperatura może spaść do minus 15 stopni. Miejscami wystąpią marznące opady powodujące gołoledź.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IMGW

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ślisko, wiatr, pogoda, gołoledź, IMGW
Bardzo ślisko na drogach regionu. Jest ostrzeżenie dla 8 powiatów

Przez Warmię i Mazury przechodzą lokalnie intensywne opady śniegu. W wielu miejscach pada mżawka. Drogi są bardzo śliskie. Błoto pośniegowe występuje na zachodzie województwa, między innymi...

Zamknij
RadioOlsztynTV