Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzelał budynek kompleksu sportowego. 41-latek nie wie dlaczego to zrobił

Fot. policja

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał mieszkaniec gminy Gołdap, który strzelał z wiatrówki niszcząc budynek miejskiego kompleksu sportowego. Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Nocą oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że ktoś świeci laserem w okna kompleksu i strzela z wiatrówki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że zniszczone zostały dwie szyby i włącznik alarmowego zasilania prądu.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i jeszcze tej samej nocy został on zatrzymany – relacjonuje mł. asp. Anna Barszczewska z policji w Gołdapi.

Niespełna godzinę po zgłoszeniu, na jednej z ulic miasta, policjanci zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Gołdap. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli broń pneumatyczną wraz ze śrutem. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić powodów swojego zachowania.

00:00 / 00:00

Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, broń, Gołdap, wiatrówka, zatrzymanie, kompleks sportowy
Zatrzymano podpalaczy sztucznej palmy w zaułku botanicznym Kopernika

Podpalacze sztucznej palmy stojącej przy budynku starostwa powiatowego w Olsztynie usłyszeli zarzuty. To mężczyźni w wieku 43 i 54 lat. Obaj staną przed sądem - powiedziała...

Zamknij
RadioOlsztynTV