Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do kilku zdarzeń. Uratowali mężczyznę z pożaru i żeglarzy na wodzie

Fot. Piotr Pawlik

Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uratować mężczyznę, który podtruł się dymem podczas niewielkiego pożaru w Elblągu. W jednym z mieszkań przy ulicy Robotniczej zapaliła się wersalka.

Strażacy, którzy przyjechali ugasić ogień, znaleźli w mieszkaniu nieprzytomnego mężczyznę. Zaczęli go reanimować. Po pewnym czasie mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Pogotowie zabrało go do szpitala.

A prawdopodobnie on sam nieumyślnie podpalił wersalkę.

Warmińsko-mazurscy strażacy ratowali też żeglarzy na wodzie. Na jeziorze w Starych Kiejkutach wywróciła się żaglówka, którą płynęły 3 osoby. Jedna z nich sama dopłynęła do brzegu, a dwie, które trzymały się przewróconej łodzi, wyciągnęli z wody strażacy.

Podobne zdarzenie było na jeziorze Dadaj koło Biskupca. Tam także wywróciła się łódź. Tym, którzy wypadli za burtę pomogli inni pomogli żeglarze, natomiast strażacy odholowali wywróconą łódź do brzegu.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, podpalenie, Elbląg, Stare Kiejkuty, łódź, jacht
Rośnie liczba wniosków o świadczenie na wyprawkę szkolną. „Szybkie złożenie dokumentu gwarantuje szybkie otrzymanie pieniędzy”

Ponad 2 tysiące 740 wniosków na świadczenie „Dobry Start” wpłynęło do elbląskiego Departamentu Świadczeń Rodzinnych. Od lipca wnioski przyjmowane są elektronicznie. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje dzieciom...

Zamknij
RadioOlsztynTV