Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ostatnie przygotowania do 24. finału WOŚP

W miastach Warmii i Mazur trwają ostatnie przygotowania do 24. finału, który już w najbliższą niedzielę.

Spotkanie sztabu WOŚP w Olsztynie (5 stycznia 2016 r.). Fot. Izabela Malewska

Olsztyn
Ponad 40 różnych imprez, 400 wolontariuszy i jeden cel: zebrać jak najwięcej pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówi Bogusława Trepanowska z olsztyńskiego sztabu, najmłodszy wolontariusz ma zaledwie dwa lata. Kwestować będzie w towarzystwie rodziców. Pozostałych także będzie można spotkać kwestujących grupami.

00:00 / 00:00

Każdy wolontariusz będzie miał puszkę z banderolą i imienny identyfikator, a ubrany będzie w czerwoną koszulkę. Jak co roku główna olsztyńska impreza Wielkiej Orkiestry odbędzie się na Starym Mieście – zapowiada Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury:

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie zebrano ponad 241 tysięcy złotych.

Fot. Izabela Malewska

Elbląg
Na ulicach Elbląga będzie kwestowało prawie 500 wolontariuszy. Z orkiestrą będzie grało też 40 sztabików, które organizują imprezy zamknięte w ramach finału – informuje szefowa elbląskiego sztabu WOŚP – Agnieszka Banaś.

00:00 / 00:00

Głównym organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu jest oddział PTTK we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu. W przygotowanie finału tradycyjnie włączył się areszt śledczy – dodaje Piotr Zawadyl – zastępca szefa elbląskiego sztabu.

00:00 / 00:00

Do elbląskiego sztabu WOŚP wciąż można przekazywać przedmioty czy usługi, które będą licytowane na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. W tym roku orkiestra zbiera na pediatrię i godną opiekę seniorów.

Ełk

WOŚP w Ełku 2015 – plakat

Organizatorzy poszukują jeszcze grup sportowych, które chciałby pokazać swoje umiejętności. Tegoroczny finał zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Nowością będzie wspólne śniadanie w ECK, które rozpocznie wielkoorkiestrowe graniePodczas śniadania organizatorzy pokażą, jak oni witają dzień. Liczą również na obecność ełczan, którzy przyniosą w koszyczku swoje śniadania – mówi szefowa sztabu Emilia Borawska.

Nie zabraknie również atrakcji podczas licytacji. Będą przeloty paralotnią i specjalnie paki – dla dzieciaka, dla zwierzaka, czy paka z karnetami na imprezy organizowane przez MOSiR.

W działania na rzecz WOŚP zaangażowało się w Ełku 200 osób. 150 będzie zbierało pieniądze do puszek, reszta poprowadzi różne zajęcia i pokazy.

(imal/mzbroż/mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, Wielka Orkiestra Świątcznej Pomocy
Współpraca z WOŚP to hańbienie munduru?

Na kilkanaście dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do środowiska harcerskiego trafił list nawołujący do zerwania współpracy z Fundacją Jerzego Owsiaka. Autorka listu Marcelina Sieracka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV