Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Współpraca z WOŚP to hańbienie munduru?

Fot. Łukasz Węglewski

Na kilkanaście dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do środowiska harcerskiego trafił list nawołujący do zerwania współpracy z Fundacją Jerzego Owsiaka.

Autorka listu Marcelina Sieracka – prezes Klubu Patriotycznego im. Antoniego Bieguna Sztubaka uważa, że współpraca z Orkiestrą hańbi harcerski mundur. Jak pisze, Owsiak korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła (…). List wywołał sporo kontrowersji, bo jak mówi była komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP Dorota Jeżowska-Olszewska, pomoc innym nigdy nie hańbi.

00:00 / 00:00

Podczas ostatniego – 23. finału WOŚP – w całym kraju zebrano 53 miliony złotych. Tylko w ubiegłym roku Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzymał z Fundacji Jerzego Owsiaka sprzęt wart ponad milion złotych. Dlatego harcerze w udziale w Orkiestrze nie widzą niczego złego.

00:00 / 00:00

Jednocześnie komendanci poszczególnych hufców przypominają, że harcerze nie mają obowiązku udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jest to ich indywidualna decyzja.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

00:00 / 00:00

(imal/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, harcerz, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Olsztyn gotowy na 24. finał WOŚP

10 stycznia ruszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV