Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ośrodek Caritas we Fromborku przyjął małych uchodźców z Ukrainy

Ośrodek Caritas we Fromborku Fot. J. Sulecki

Z dnia na dzień coraz więcej uchodźców szuka w Polsce schronienia przed trwającą wojną na Ukrainie. We fromborskim ośrodku Caritas dach nad głową znalazło 4 dorosłych oraz 32 dzieci.

Jak tłumaczy ksiądz Krzysztof Jabłoński z Caritas Archidiecezji Warmińskiej są jeszcze wolne miejsca, tym bardziej, że wśród uchodźców największy odsetek stanowią najmłodsi.

Nasz ośrodek ma 60 miejsc, które zostały przygotowane dla uchodźców z Ukrainy. W szczególności są one przeznaczone dla dzieci, sierocińców oraz domów dziecka.

00:00 / 00:00

Jedną z osób, które uciekły przed wojną i trafiły do Fromborka jest pani Tania, która nie kryje radości z uzyskanej pomocy.

Na miejscu spotkałam dużo dobra, ponieważ są tu przyjaźni i szczodrzy ludzie. Otrzymałam wszystko, co potrzebne i nie kryję, że jest tu bardzo ładnie.

00:00 / 00:00

W pomoc uchodźcom przebywającym we fromborskim ośrodku Caritas włączają się także okoliczni mieszkańcy oraz instytucje kultury, które przynoszą dary oraz organizują wolny czas w szczególności dla ukraińskich dzieci.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Ukraina, uchodźcy, Caritas Archidiecezji Warmińskiej, wojna na Ukrainie
Warmińskie seminarium stało się domem dla kilkunastu uchodźców z Ukrainy

Ponad czterdziestu uchodźców z Ukrainy zamieszkało w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie. - Jeśli będzie trzeba, jesteśmy w stanie przyjąć sto osób - podkreśla wicerektor...

Zamknij
RadioOlsztynTV