DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Ósma z rzędu porażka Akademików

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali ósmy z rzędu mecz ligowy. Fot. archiwum RO (Michał d’Obyrn)

Było mnóstwo walki, gra i energia – zupełnie inna, niż ostatnio ale kolejna porażka olsztyńskich siatkarzy stała się faktem. Indykpol AZS przegrał w Katowicach z GKS-em 2:3 i był to już 11. tie-break katowiczan w tym sezonie.

Porażka boli, ale kapitan drużyny – Paweł Woicki – nie ukrywał, że zespół zagrał dobry mecz w dużej mierze dzięki nowemu trenerowi.

Cieszę się, że było widać, że podeszliśmy energetycznie. Maciej Mierzejewski to jest facet spokojny, który tym spokojem potrafi dać dużo pozytywnej energii. Myślę, że trochę przed nami, na szczęście mecz dopiero w piątek. Musimy pracować.

00:00 / 00:00

Wspomniany Marcin Mierzejewski nie cieszył się z wyniku, ale z postawy drużyny – jak najbardziej.

Najważniejsze, że po dwóch przegranych setach wciąż stali na nogach i trzymali przysłowiową gardę, o której wcześniej rozmawialiśmy. Podnieśli rękawicę i walczyli.

Była to ósma z rzędu porażka Akademików. Olsztynianie ostatnio cieszyli się z wygranej w PlusLidze 2 grudnia 2019 roku.

………………………..

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 28:26, 25:17, 23:25, 15:11)
GKS Katowice: Rafał Szymura (18 pkt), Miłosz Zniszczoł (14), Jan Firlej (1), Kamil Kwasowski (18), Jan Nowakowski (14), Wiktor Musiał (21) – Dustin Watten (libero) – Jakub Szymański, Jakub Jarosz (2), Maciej Michałek, Adrian Buchowski (2), Szymon Gregorowicz (libero).
Indykpol AZS Olsztyn: Seyed Mohammad Mousavi (13), Paweł Woicki (3), Robbert Andringa (10), Mateusz Poręba (9), Wojciech Żaliński (24), Mateusz Mika (15) – Michał Żurek (libero) – Tomasz Kowalski, Dawid Sokołowski.

Tabela PlusLigi (stan na 25.01.2020 r.). Źródło: plusliga.pl

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski/A. Chmielewska

Więcej w siatkówka, PlusLiga
Akademicy powalczą w Katowicach o przerwanie fatalnej serii. Relacje w Radiu Olsztyn od 20.30

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn są już na Śląsku, gdzie powalczą dziś o przełamanie fatalnej passy siedmiu porażek z rzędu. Akademicy zmierzą się o godz. 20:30 z GKS-em...