Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oskarżony o wypożyczenie niesprawnej motorówki wkrótce usłyszy wyrok

Fot. PSP Olsztyn

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Giżycku rozpoczął się i zakończył proces Grzegorza G. oskarżonego o wypożyczenie niesprawnej motorówki.

W czerwcu 2022 roku wypożyczył ją mężczyzna, który miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, nie miał uprawnień motorowodnych, ani wiedzy na temat bezpieczeństwa żeglugi na wodzie.

Wraz z nim łodzią płynęło jeszcze troje dorosłych i troje dzieci. Piotr O. spowodował wypadek na jeziorze Tałty, w którym zginęło dziecko. Został skazany na 4 lata i 3 miesiące więzienia.
Natomiast, według Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Grzegorz G., prowadząc w miejscowości w powiecie giżyckim wypożyczalnię sprzętu wodnego, naraził 7 osób, w tym troje dzieci, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżony wynajął im niezarejestrowaną, bez certyfikatu technicznego, niesprawną technicznie łódź motorową, m.in. z nieprawidłowo zamontowanym silnikiem o większej mocy i masie od zalecanego, co naruszyło właściwości konstrukcyjne łodzi.

Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Po przesłuchaniu dwóch świadków oraz dwóch oskarżycieli posiłkowych przewód sądowy w sprawie został zamknięty. Wydanie wyroku giżycki sąd odroczył do 20 maja do godz. 14.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Jest wyrok w sprawie wypadku na jeziorze Tałty, w którym zginęło dziecko

Więcej w wypadek, jezioro, łódź, motorówka, wypożyczalnia
Dwie osoby zginęły w wypadku koło Ostródy. Dziecko trafiło do szpitala

Dwie osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze koło Ostródy. Razem z parą podróżowało 4-letnie dziecko, które zostało zabrane do szpitala śmigłowcem LPR...

Zamknij
RadioOlsztynTV