Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wyrok w sprawie wypadku na jeziorze Tałty, w którym zginęło dziecko

Fot. PSP Olsztyn

Przed Sądem Rejonowym w Mrągowie zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku łodzi motorowej na jeziorze Tałty, w którym zginęła 8-letnia dziewczynka. Było to w zeszłym roku.

Piotr O., oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu wodnym i spowodowanie śmiertelnego wypadku, został skazany na 4 lata i 3 miesiące więzienia. Musi też zapłacić zadośćuczynienie rodzicom dziecka – powiedział sędzia Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Mrągowie uznał Piotra O. za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go za to na karę łączną 4 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w łącznym wymiarze 15 lat. Ponadto sąd orzekł od oskarżonego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę przez wpłacenie kwot po 20 tys. zł na rzecz obojga rodziców dziewczynki, która zginęła w wyniku wypadku łodzi

– dodał sędzia.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia na jeziorze Tałty doszło w czerwcu 2022 roku. Oskarżony kierował wypożyczoną motorówką mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Nie miał też uprawnień motorowodnych. Na pokładzie było 7 osób, w tym troje dzieci. W pewnym momencie wykonał niewłaściwy manewr, co doprowadziło do wywrócenia się łodzi. Jedno z dzieci utonęło.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. PSP Olsztyn

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

Sternik odpowie za wypadek na Tałtach, którym utonęło dziecko

Więcej w śmierć, sąd, Mrągowo, proces, Wielkie Jeziora Mazurskie, sternik, Tałty
Areszt dla 41-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego

Sąd Rejonowy w Ostródzie zdecydował o 3-miesięcznym tymczasowym aresztowaniu 41-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego w Piławkach w gminie Miłomłyn. Wcześniej prokuratura postawiła mu dwa zarzuty...

Zamknij
RadioOlsztynTV