Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Giżycko, Aplikacja mobilna, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Region, Regiony
Orlik dla OSP. Są pieniądze na nowy sprzęt dla strażaków
1 mln 700 tysięcy złotych trafi do strażaków ochotników w regionie ze środków samorządu na szeroko rozumiane dosprzętowienie. Umowy podpisano w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.
Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup aut ratowniczo-gaśniczych i modernizację remiz, ale – przede wszystkim – na budowę kolejnego kompleksu sportowo-szkoleniowego.
To tak zwany Orlik dla OSP. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy pieniądze na podobny kompleks w gminie Ostróda, w przyszłości zadbamy o wschód i południe województwa, po to, by tych ośrodków szkolenia dla strażaków ochotników było więcej
– powiedział Marcin Kuchciński, marszałek województwa.
300 tysięcy złotych trafi na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 6 gminach, 900 tys. złotych na zakup sprzętu i modernizację remiz – między innymi w gminie Dźwierzuty.
To jest dofinansowanie do drugiego etapu budowy strażnicy OSP w Nowych Kiejkutach. Strażnice są bardzo ważne, musimy je modernizować
– dodał wójt tej gminy Dariusz Tymiński.
Dotacje otrzymało prawie 30 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






