Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Organizacje z regionu przygotowują śniadania wielkanocne. Zapraszają samotnych, ubogich i uchodźców z Ukrainy

Fot. A. Piedziewicz

Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie zaprasza na śniadanie wielkanocne. – W niedzielę, po dwóch latach przerwy, wszyscy samotni i bezdomni tradycyjnie spotkają się przy wspólnym stole – zapewniał ksiądz Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Ks. Paweł Zięba wyjaśniał, dlaczego spotkanie z samotnymi jest tak ważne.

Potrzeba bliskości drugiego człowieka jest bardzo ważna. Dlatego wracamy do tego śniadania wielkanocnego, gdy zasiadamy przy stole z tymi, którzy dla tych osób są jak rodzina.

00:00 / 00:00

Śniadanie będzie przebiegało w 4 turach, początek o godzinie 9.00 rano. Każdy może liczyć na tradycyjny wielkanocny poczęstunek – zapewnia Joanna Mackiewicz z diecezjalnej Caritas.

Będzie żurek z kiełbasą, sałatka jarzynowa, jajka i ciasto. Nie zabraknie również pisanek.

00:00 / 00:00

Na śniadanie wielkanocne Caritas Archidiecezji Warmińskiej zaprasza w niedzielę do swojej siedziby przy ul. Grunwaldzkiej 45 od godziny 9. Można jeszcze się dopisać do listy dzwoniąc pod nr tel. 89 523 64 02.

Również organizacje z naszego regionu nie zapominają w święta o samotnych i bezdomnych. Fundacja „Wolne Miejsce” po raz kolejny organizuje paczki świąteczne dla potrzebujących z powiatu olsztyńskiego. Poszukuje też wolontariuszy, którzy nie tylko w sobotę rano sprzed bursy przy ul. Bałtyckiej 37 rozwiozą paczki, ale dotrzymają także towarzystwa podopiecznym – mówi prezes fundacji Mikołaj Rykowski.

Bardzo nam na tym zależy, żeby to były osoby, które będą chciały spędzić chwilę czasu z tymi osobami. Idea całej fundacji polega właśnie na wsparciu samotności, na złożeniu życzeń tym osobom i pobyciu z nimi, stać się takim gościem świątecznym w domach osób, które potrzebują drugiego człowieka.

00:00 / 00:00

Na świąteczne śniadanie mogą liczyć także ełczanie. Fundacja „Odpowiedzialni za Marzenia” organizuje poczęstunek w sobotę na łące przy promenadzie – mówi prezes fundacji Monika Drobińska.

Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące, właściwie zapraszamy każdego, kto chce spędzić ten czas z nami, porozmawiać, złożyć sobie życzenia, ale także odebrać prezent od zajączka, bo tradycyjnie przygotowaliśmy paczki. Poczęstunek będzie tradycyjny, czyli barszcz, gulasz, bigos. Będą domowe ciasta przygotowane przez mieszkańców.

00:00 / 00:00

Na śniadanie wielkanocne w Ełku zaproszeni są także Ukraińcy, a spotkanie rozpocznie się o 12 i potrwa do 14.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w organizacje pozarządowe, ubodzy, Wielkanoc, śniadanie wielkanocne, Caritas Archidiecezji Warmińskiej, samotni
Kościół rozpoczyna Triduum Paschalne – najważniejsze święta w roku

Wierni Kościoła rzymskokatolickiego inaugurują najważniejsze chrześcijańskie święta. Wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. W czasie tych dni Kościół świętuje "misterium Chrystusa...

Zamknij
RadioOlsztynTV