Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie  

Organizacja ruchu przy elbląskich cmentarzach. Sprawdź, jak jechać

Fot. KMP Elbląg

Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje w rejonie cmentarza Dębica w Elblągu. Na tę nekropolię nie dojedziemy od strony miasta.

– Na odcinku od ronda od ul. łęczyckiej w górę ruch będzie zamknięty. Udostępniony zostanie tylko służbom miejskim i prorządowym, autobusów, taksówek oraz dla pojazdów z przepustkami wydanymi przez Zarząd Zieleni Miejskiej – przypomina asp. Natalia Karpińska z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na cmentarz Dębica w Elblągu dojechać można tylko od strony węzła łączącego drogę krajową S22 z drogą wojewódzką 509. – Tam ruch jest jednokierunkowy. Odbywa się on od tzw. Jeziorka w dół w stronę cmentarzy – dodała policjantka. Ulica Wschodnia pełni funkcję parkingu, a zmieniona organizacja ruchu obowiązuje do 2 listopada, do godziny 20:00.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje również w rejonie cmentarza Agrykola w Elblągu. Ulica przebiegająca bezpośrednio przy nekropolii została zamknięta dla ruchu, ponieważ odbywa się tam sprzedaż kwiatów i zniczy. – W okolicach przygotowane są duże parkingi, gdzie można zostawić samochód. Udostępniony zostanie bezpłatnie parking przy CRW Dolinka, czyli na ul. Moniuszki, oraz parking przy ul. Agrykola 8 – informuje asp. Natalia Karpińska z elbląskiej drogówki.

Od 30 października od godz. 22:00 do 2 listopada do godz. 22:00 wprowadzone zostały następujące zmiany w ruchu:

⦁ ul. Chrobrego – na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie jednokierunkowa (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania po lewej stronie jezdni,
⦁ ul. Tczewska (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,
⦁ na osiedlu Sadyba, czyli na ul. Grudziądzkiej i ul. Toruńskiej, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania po lewej stronie, co ma zapobiec blokowaniu ulic.

Aby usprawnić przejazd w rejonie cmentarza, tymczasowo przywrócono ruch na ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego. – Obowiązuje ruch jednokierunkowy umożliwiający przejazd z ul. Kościuszki w kierunku Saperów i Podchorążych. Prosimy kierowców o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu – apeluje Jacek Żukowski z elbląskiego magistratu.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu Agrykola obowiązują do 2 listopada, do godziny 22:00.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Niebojewska

Wszystkich Świętych w Elblągu: dodatkowe kursy autobusów i darmowa komunikacja

Więcej w agrykola, Dębica
Znalazła się firma, która przygotowuje projekt podgrzewanej murawy stadionu w Elblągu

Tylko jedna firma złożyła ofertę na opracowanie projektu podgrzewanej murawy stadionu przy Agrykola w Elblągu. Władze miasta podpiszą umowę z oferentem. Ponad 470 tysięcy złotych –...

Zamknij
RadioOlsztynTV